Wykonawcy

Aktorka teatralna, filmowa i radiowa, absolwentka Studium Aktorskiego przy Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Laureatka wielu nagród i wyróżnień. Odznaczona Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis (2011).
Aktor, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie (2004), od tego samego roku w zespole Teatru Narodowego w Warszawie. Współpracuje z teatrami warszawskimi: Dramatycznym, Scena Prezentacje, Soho – Studiem Teatralnym Koło oraz Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Ma w dorobku wiele ról telewizyjnych i filmowych, jest także uznanym aktorem dubbingowym.
Absolwent klasy Kazimierza Michalika w Akademii Muzycznej w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina). Jako stypendysta rządu austriackiego odbył studia podyplomowe u Tobiasa Kühnego w Wiedniu. Kształcił się też na kursach u Miloša Sadlo, Daniela Szafrana i Romana Jabłońskiego.
Śpiewak i instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, kurator i producent muzyczny, reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych, popularyzator polskiej i obcej muzyki tradycyjnej, pomysłodawca zespołu śpiewaczego Monodia Polska, praktykującego pieśni przekazywane w tradycji ustnej.
Jeden z najbardziej rozpoznawalnych klawesynistów młodego pokolenia. Gra na różnych typach klawesynów i klawikordów oraz na historycznych fortepianach i organach; szczególną pasją darzy sztukę improwizacji.
Uznana dyrygentka i pedagog. Absolwentka Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego. Profesor sztuki w dyscyplinie sztuki muzyczne. Założyła i prowadziła szereg zespołów wokalnych, których działalność wieńczyła sukcesami. W 1990 roku powołała do życia Cameratę Silesię, której jest dyrektorem. Pod jej kierunkiem formacja stała się jednym z najlepszych zespołów wokalnych w kraju i zdobyła renomę również w świecie.
Studiował grę na fortepianie w Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie u Józefa Śmidowicza i Aleksandra Michałowskiego, w 1931 roku w Akademii Muzycznej w Berlinie u Artura Schnabla i Leonida Kreutzera oraz kompozycję u Franza Schrekera. We wrześniu 1939 roku grał w ostatniej audycji Polskiego Radia utwory Chopina (pierwsza powojenna audycja zaczęła się od tego samego programu w jego wykonaniu). W 1940 roku znalazł się w getcie, od 1943 roku ukrywał się w aryjskiej części miasta. Po wojnie Szpilman wrócił do pracy w Polskim Radiu jako zastępca dyrektora działu muzycznego.
Bas-baryton, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie śpiewu Marka Rzepki; uczestnik wielu kursów mistrzowskich. Już jako członek Chóru Chłopięco-Męskiego Filharmonii Poznańskiej występował na najważniejszych estradach i festiwalach muzycznych w Polsce i na świecie. Od wielu lat ceniony wykonawca pieśni oraz repertuaru oratoryjnego.
Strona 18 / 21
Przewiń do góry